Aşk Kodu – X-Y Pdf E-kitap indir

Google’da "aşk" kelimesini arayın. İki milyara yakın arama sonucuyla karşılaşacaksınız. Sonra "kod "yazın. Sonuç gene hemen hemen aynı. İşte size ruh ikizini arayan iki kelime. Bu bir rastlantı mıdır? Pek sanmam.

Yakın zamanda yapılan bilimsel araştırmalarda sizi muhtemelen ruh ikizinize yönlendirmek dışında başka bir fonksiyonu olmayan"sıfır siniri" bulunmuştur. Evet bir bakıma aşk GPS’si. Tüm erkeklerde ve tüm kadınlarda mevcut. İnsan makinesinin mucizesi! Terminal sinir olarak da adlandırılan sıfır siniri sayesinde-büroda, süpermarkette, sokakta, trende nerede olursa olsun-bir anda bir sinyal size göz kırpar. Ayrıcalıklı, içten kendiliğinden bir mesaj gelir. İşte bu O! Aşk ilişkisi elbette ki mutlak olarak bir yıldırım çarpmasının etkisiyle başlamıyor. Fırtınaların, boraların, siklonların, değişkenlik yasasına uyduklarını, depremlerin farklı Richter ölçeklerinde gerçekleştiğini biliyoruz. Şimşek iki partner de aynı anda benzer bir coşkunun hissedilmesine neden olmuyor. Elektriklenme sırasında kadınlar aşık olduklarını düşünürken erkeklerin aklına seks geliyor. İşte belki de büyük bir aşka dönüşecek olan ilişki böyle başlıyor. Aşk ilk başta mucizevi işlevini yerine getirerek kişiyi metamorfoza uğratır. Her birimizi bir filmin başrol oyuncusuna, bir kahramana dönüştürür.

Antoine ile Juile’nin hikayelerinden yola çıkılarak uyarlanmış, kısa olduğu kadar gülünç can alıcı aşamaları dile getiren bu kitapta, aşıkların bazen yüceltilen, bazen bayağılaşan karşılaşmaları ve olayların gelişimi anlatılmıştır. Antoine 45, Juile 36 yaşındadır. Her okur kitapta iyi ya da kötü yanlarıyla kendini bulacaktır.

Platon, Sokrates, Einstein, Descartes, Simone de Beauvoir, Kierkegaard, Max Scheler, Pierre Bourdieu, Lacan ya da Büyük İskender, Christophe Colomb, Claude Monet, Jules Verne, Les Pieds Nickeles, Malraux, sayesinde yolunu bulur. Ya da Barach Obama! Birleşmiş milletler, Dünya bankası… Herşeyi bir kenara bırakıp kelimelerle, renklerle ve rakamlarla aşk hakkında konuşup argümanlar hazırlarlar. Bir İran klasiği olan Binbir Gece Masalları’nın yıkıcı gizemli havası Aşk Kodu’nda çözülüyor.
(Tanıtım Bülteninden)