Laura Schlessinger Kadınların Hayatlarını Mahvetmek İçin Yaptıkları On Aptalca Hata Pdf E-kitap indir

1. APTALCA BAĞLILIK:
Kadınlar sadece, erkeklerin beğenmesi için mi vardır?
Kendinizi bulmak ve tanımlamak için sadece erkeğin sizi nasıl tanımladığına bakıyorsunuz.
2. APTALCA DUYGUSAL BİRLİKTELİK:
‘Sonunda bağlanabileceğim birini buldum’ ve duygusal birliktelik hakkında diğer aptal fikirler. Bir erkeğinizi olmasını o kadar çok istersiniz ki, seçen olmak yerine dilenen olursunuz.
3. APTALCA KENDİNİ ADAMA:
‘Ama onu seviyorum’ gibi bir sürü aptalca romantik saçmalık. Kendinizi sevgiye doğru çekilmiş bulursunuz ve acı çekersiniz ve boşluk içinde yardım istersiniz.
4. APTALCA TUTKU:
‘Ohhh, ahhh, zor nefes alıyoruz…. Bu aşk olmalı.’ Cinsel ilişkiye çok erken giriyorsunuz, çok romantik başlıyorsunuz ve kendinizi ateşe atıyorsunuz.
5. APTALCA AYNI EVDE YAŞAMA:
Kadın kurduğu kadınca bir hayal. Kendinizi aldatmaktan vazgeçin! Onunla yaşamanızın nedeni onu sevmeniz değil! Onunla birlikte yaşıyorsunuz, çünkü onun sizi isteyeceğini umuyorsunuz!
6. APTALCA BEKLENTİLER:
Önce ona kendinizi adıyorusunuz sonra ondan nefret ediyorsunuz! Evliliği, kendinize olan güvensizliğiniz için kullanıyorsunuz.
7. APTALCA HAMİLELİK:
En kötü nedenlerle bebek doğurmak. Yanlış yönlenerek biyolojik özelliğinizi, sevgiyi, kişisel büyümeyi ve bağlılığı aramak için kullanıyorsunuz.
8. APTALCA BOYUN EĞME:
Yavrularınıza zarar vermesine izin vermeniz. Bağlanma ve güvenlik ile ilgili sabit fikirleriniz yüzünden, çocuklarınızın ve sizin rehin tutulmanız.
9. APTALCA ÇARESİZLİK:
‘Kızgın olduğumda hep ağlayıp sızlarım.’ Öfkenizle başa çıkamayacak kadar korkak ve güvensiz olduğunuz için, öfkenizi sızıldanmaya çevirirsiniz.
10. APTALCA BAĞIŞLAMA:
‘Başka kadınlarla birlikte olduğunu, uyuşturucu bağımlısı, yönetici, duygusuz ve vahşi olduğunu biliyorum… Ama bunların dışında…’
Başarılı olma şansı olmayan bir ilişkiyi ne zaman bitirmeniz gerektiğini veya böyle bir ilişkiye hiç başlamamayı bilmiyorsunuz.

Kadınların Hayatlarını Mahvetmek İçin Yaptıkları On Aptalca Hata
Yazar: Laura Schlessinger
Yayinevi: Hyb Yayıncılık
Dizi: Kadın-Erkek ve İlişkiler Dizisi
Çeviren: Ayşe Güran
Sayfa: 193 s.
ISBN: 975-6972-05-X